Náplní školičky je všeobecná sportovní příprava dětí.

Co si pod tímto pojmem představit ?

Fotbalový trénink dětí není jen fotbal, fotbal a zase fotbal. Nejdeme cestou rané specializace, ale děti chceme hlavně v přípravkovém období od 5 let co nejlépe připravit po všech stránkách. Vybudovat u nich kladný vztah ke sportu jako k celoživotní aktivitě, ukázat zábavné tréninky a prožít s nimi radost.

První krůčky Vašich ratolestí jsou koncipované tak, aby byly co nejvíce hravé, protože když si dítě hraje, ani neví, že se něco učí. V každé hře skýtáme nějaký záměr, který chceme u děti rozvíjet. Hra je nejlepší učitel a moc dobře si to v období fotbalové školičky uvědomujeme.

Kluci a holky poznávají míčky různých velikostí, tenisáky, gumové míčky, fotbalové míče. Učí se a hrají si s naší širokou škálou pomůcek. Poznávají nové hry, skákají, přecházejí potok po kamenech, přičemž ve skutečnosti našlapují na BOSU, která je vychyluje a nutí balancovat jako kdyby právě pod Vámi proudila divoká řeka. Učí se také základním pravidlům, zlehka poznávají to, že se musí už nějakou dobu soustředit a postupně zlepšovat svou koncetraci. Skákají přes překážky, podlézají je, plazí se jako hadi, běží rychle jako gepardi. Vedou míč jako Messi nebo Ronaldo, dělají slalom jako Rosický, chytají míčky jako Petr Čech. Bojují jako lvi, přetlačují se jako siláci. Postupně se více a více kamarádí se svým míčem. Učí se obehrávat a přejít přes příšeru, učí se ve skutečnosti základy pro kličku.

Děti si  vědomě připravujeme tak, aby po skončení ve školičce mohli plynule navázat na trénink nejmladších přípravek. Základem všeho je HRA, do které můžeme schovat úplně všechno a proto děti trénink tak baví a na školičku se těší.